fbpx

Sık Sorulan Sorular

Slovenya 1918 yılına kadar Avusturya’nın bir parçası olması sebebiyle oldukça ileri bir Orta Avrupa Ülkesidir. Eski bir Yugoslav Cumhuriyeti olması sebebiyle her türlü sosyal güvenlik ve ücretsiz eğitim imkanına da sahiptir. Ülkemiz ile politik bir problemi hiçbir zaman olmamış bir ülke olmasının yanı sıra, Slovenya’da Türklere yönelik olarak da hiçbir önyargı bulunmamaktadır. Sayfamızdan Neden Slovenya?  Başlığını inceleyerek daha detaylı bilgiyi elde edebilirsiniz?

Resmi para birimi Euro (€) ’dur.

Slovenya’da oturum izni almak ve bütün AB serbest dolaşım için, en ideal yol gayrimenkul yatırımı ile şirket kurmaktır.  Danışmanlığımız bünyesinde; 1-7 gün içerisinde şirketinizi kuruyor ve banka hesabını açıyoruz, kurduğunuz şirkete asgari €50,000’luk gayrimenkulü uzmanlarımız aracılığıyla alıyorsunuz. Oturum ve çalışma izninizi 2-3 ay içerisinde de temin ediyoruz

Evraklarınızı tamamladıktan sonra, şirket ve kişisel banka hesaplarınızın açılışı yapılacaktır. İlk etapta firmanın açılabilmesi için €7,500 sermaye gerekecektir; sonrasında yeni açılacak olan firma adına kayıtlı olacak banka hesabına yatırılacaktır. 50.000 Euro değerindeki gayrimenkul yatırımdan sonra da tüm haklara sahip olmak için ilk adımlardan birini atmış olacaksınız.

Slovenya, Avrupa’da yaşamak istiyorum diyenler için bir çok arayışa cevap vermektedir. Slovenya, 2007 yılında başlatılan yasal düzenlemeler neticesinde en az €50.000 ’luk yatırım karşılığında, başvuru sahibi ve çocukları için oturum izni sağlamaktadır. Bu yatırım için bir işletme açılması gerekse de işletme adına alınacak, gayrimenkulle de oturum sağlanması mümkün olabilmektedir.

2018 yılında Gayrimenkul getirisinde dünya birincisidir. Aldığınız mülkü kısa sürede amorti edebilirsiniz.

Öncesinde oradaki yaşamı tecrübe etmek isterseniz, sizler için özel hazırladığımız 5 günlük bir tur programımız mevcut. Katılım sağlayarak da bu güzel ülkeyi deneyimleyebilirsiniz; tıpkı Slovenler gibi…

Uluslararası “Save the Children” organizasyonun; beslenme, eğitime erişim, çocuk işçiliği, çocuk evlilikleri, erken hamilelik ve bölgesel çatışma gibi unsurları göz önünde bulundurarak 172 ülke arasında yaptığı bir araştırmada, Slovenya ve Singapur’u çocuk yetiştirmek için en uygun iki ülke olarak 1. Sıraya yerleştirmiştir. Bu sıralamada yer alan Amerika bile 36. Sırada yer almaktadır.

Slovenya’da eğitim ve sağlık ücretsiz. Slovenya’ya yapacağınız yatırımla eğitim ve sağlığa ücret ödemeyeceksiniz.

Pro Gayrimenkul olarak Sloven ortağımız SIBIZ ile aşağıdaki tüm süreçleri sizin adınıza güven içinde ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Detaylı bilgi için;
 0 533 435 10 10 telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Slovenya Orta Avrupa’nın güneyinde yer alan bir Avrupa ülkesidir. 1991 yılında bağımsızlığını elde eden ülkenin resmi dili Slovence’dir. Ancak İngilizce kullanımı yaygındır. Başkenti Ljubljana şehridir. Ülke genelde sakinliği ve huzuruyla tanınmaktadır. Ülkemize 2 saat 15 dakika uçuş mesafesi uzaklığındadır.

Scroll to top
Whatsapp Mesaj
Yardım mı gerekli?
Merhaba!
Bilgi mi almak istiyorsunuz?