fbpx

Slovenya’daki İş Fırsatları

Slovenya ekonomisi 2017 yılında % 4,9, 2018 yılınca ise % 4,5 büyümüştür. Slovenya’nın milli geliri yaklaşık 55 milyar ABD doları, kişi başı milli geliri ise 26,254 ABD dolarıdır (Türkiye’nin 2018 kişibaşı milli geliri 9,632 ABD dolar). Gayrimenkul değer artışında ise Slovenya % 13,4’lük getirisi ile 2018 yılında dünya 3. olmuştur.

İşinizi Avrupa’ya taşımak ya da Avrupa’da büyütmek istiyorsanız ya da yeni bir iş kurmak istiyorsanız Slovenya sizin için mükemmel bir tercihtir.

İş Yapmak için Slovenya Nasıl Bir Ülkedir?

Slovenya: Vizyonerler İçin

Slovenya’da pek çok iş fırsatı bulabilirsiniz. Turizm en  büyük gelişme gösteren sektörlerden birisidir. Doğal ve el değmemiş güzellikleri, termal kaynakları, ortaçağ şatoları ve şehirleri, dünyanı en büyük ve ilginç yer altı mağaraları ve modern şehirleri ile Slovenya turizmde çok özel fırsatlar sunmaktadır.

Yatırımcılar için metalürji, uluslararası nakliye, otomotiv sektörü ve yedek parka üretimi, beyaz eşya üretimi, teknoloji yoğun sektörler, havacılık, yenilenebilir enerji (güneş, rüzgar ve hidro enerji) ve gayrimenkul sektörü de çok büyük fırsatlar sunmaktadır.

Avrupa Birliğinde Huzurlu, Rahat ve Kurumsal Bir Hukuk Ülkesi: Slovenya

Slovenya iş yapma kolaylığına sahip bir ülke olup, bu ülkede iş yapmaya karar verirseniz size her türlü yardımı yapmaya hazırız. Her türlü bürokratik ve hukuki süreci sorunsuzca tamamlamanız, vergi yapılanmanızı en optimum şekilde yapmanız için uzman kadrolarımız ile yanınızdayız. Ekibimizde vergi, ticarte hukuku, muhasebe, finans ve gayrimenkul başta olmak üzere uzman profesyoneller  yer almaktadır.

Alıştığınızın Ötesinde Konfor

Slovenya’daki Şirketinizi ve işlerinizi yönetmek için bizlere güvenebilirsiniz. Hukuk, finans, vergi ve muhasebe alanında her türlü hizmeti Slovenya’daki lisanslı iş ortağımız aracılığı ile veriyoruz. Ayrıca, yeni iş geliştirme projelerinizde Pazar araştırması ve yasal altyapı için gerekli araştırmaları ve fizibilite çalışmalarını sizler adına gerçekleştirebiliriz.

Geniş Olanaklar Ülkesi

Slovenya, Avrupa Birliği hukuku ile yabancıların haklarının güvence altına alındığı etkin bankacılık ve finans sistemine sahip bir ülkedir. Ayrıca Slovenya ticaret yollarının kesiştiği bir bölgede olup, 500 milyonluk Avrupa pazarına hizmet etmekte de stratejik bir konumdadır. Slovenya son yıllarda gelişmiş bir ekonomiden beklenmeyecek ölçüde çok hızlı büyümekte ve dünyanın büyük global şirketlerinin Avrupa Birliğine giriş noktalarından birisi olmaktadır.

Slovenya’nın başta gelen avantajları olarak:

  • Yasa yapıcıların şeffaf çalışma süreçleri,
  • AB standartlarında hukuki güvence ve yabancılar için eşit haklar,
  • Basit bir vergilendirme sistemi,
  • Gelişmiş bir kamu ihale sistemi,
  • Ticari aktivitenin önünde engel olmaması,
  • Stratejik lokasyon,
  • Tüm Avrupa pazarına engelsiz hitap etme şansı
  • Dünyanın en zengin pazarlarının içerisinde yer alma,
  • İyi yetişmiş insan gücü,
  • Güvenilir bankacılık sistemi

sayılabilir.

Slavik kökenleri ile Rus sermayesinin de ilgi gösterdiği ülke bu özelliği ile de farklı bir noktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to top
Whatsapp Mesaj
Yardım mı gerekli?
Merhaba!
Bilgi mi almak istiyorsunuz?