fbpx

Slovenya Hakkında Sizden Gelen Sorular

ŞİRKETİMİN KURULUŞU İÇİN SLOVENYA’YA  GİTMEM GEREKİR Mİ? Didem Ç.

Sürecin başlayabilmesi için Slovenya’ya bir günlüğüne de olsa gitmeniz gereklidir.

KURACAĞIM ŞİRKET GERÇEKTEN FAALİYET GÖSTERMELİ Mİ? Akın B.

Şirketiniz kağıt üzerinde değil gerçekten de faaliyet göstermelidir. Bu yüzden size gayrimenkul yatırımını tavsiye ediyoruz. Gayrimenkul yatırımınız sayesinde şirketiniz gelir elde edecek ve gerçekten faaliyet gösterecektir. Yeni bir ülkede garantili gelir elde etmenin ve bir işe başlayarak piyasa ve ülke koşullarını gözlemlemenin en iyi yolu gayrimenkul yatırımıdır.

SLOVENYA’DA SÜREKLİ BULUNMAK ZORUNDA MIYIM? Mehmet Y.

Slovenya’da oturum ve çalışma izninizin temeli; şirketiniz ile aranızdaki işçi/işveren ilişkisidir. Şirketiniz sizi istihdam ettiği için iş sözleşmenizde belirlenen şartlar sizin Slovenya’da sürekli bulunmanızı gerektirmeden düzenlenirse, Slovenya’da sürekli bulunmanıza gerek olmayacaktır. Örneğin imzalayacağınız uzaktan çalışmaya izin veren bir iş akdi ile sürekli oturmanıza gerek olmayacaktır. Bu sebeple, bu ve buna benzer dımlarınızı uzman Sloven danışmanlar aracılığı ile atmanızı tavsiye ederiz. Ancak herhalukarda Slovenya’da bir geçici adreste kayıtlı olmanız gerekmektedir.

AİLEM İÇİN DE SLOVENYA OTURUM İZNİ ALABİLİR MİYİM? Serkan T.

Elbette. Eşiniz, çocuklarınız ve bakmakla yükümlü bulunduğunuz diğer kişiler (anne-babanız gibi) için de Slovenya’da oturum izni alabilir, aynı sosyal haklara kavuşturabilirsiniz.

SLOVENYA’DA ASGARİ ÜCRET NE KADARDIR? Vedat G.

Slovenya’da asgari ücret 2019 yılı için net 667 Euro’dur. 2020’de ise asgari ücretin net 700 Euro olması kararlaştırılmıştır.

SLOVENYA’DA YILLIK ŞİRKET GİDERLERİ NE KADARDIR? Melek F.

Şirketin yıllık giderleri, şirketin faaliyet konularına, yoğunluğuna, istihdam ettiği personel sayısına ve benzeri pek çok detaya bağlıdır ve uzman görüşü alınmasında fayda vardır.

Siz de iletişim bölümünden sorularınızı sorarak hemen cevap bulabilirsiniz. www.proinvestslovenia.com/iletisim/ 

Sorularınızı bekliyoruz…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to top
Whatsapp Mesaj
Yardım mı gerekli?
Merhaba!
Bilgi mi almak istiyorsunuz?