fbpx

Neden Slovenya

Avrupa'nın Cazibe Merkezi

GAYRİMENKUL ALIM SÜRECİ NASIL GERÇEKLEŞİYOR?​

NEDEN SLOVENYA'YA YATIRIM YAPMALIYIM?

Türkiye İstanbul’da Pro Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık Limited Şirketi ile Slovenya’daki çözüm ortaklarımız arasında uzman Avukatlar aracılığı ile yapılmış anlaşma neticesinde her iki ülke arasında tüm yatırım ve danışmanlık hizmetleriniz garanti altındadır.

Avrupa Birliğine Üye ve Schengen Hakkına Sahip Slovenya’da Küçük Bir Yatırımla (€50,000) Gerçek bir Avrupa Ülkesinde Oturum ve Dolaşım Hakkına Sahip Olabilir, Şirketinizi Kurabilir ve Avrupa’da Yaşamaya ve İş Yapmaya Başlayabilir, Çocuklarınız İçin Ücretsiz Eğitim İmkanına Sahip Olabilir ve Sosyal Güvenlik ve Sağlık İmkanlarından Yararlanabilirsiniz.

Slovenya  1918 yılına kadar Avusturya ’nın bir parçası olması sebebiyle oldukça ileri bir Orta Avrupa Ülkesi, aynı zamanda da eski bir Yugoslav cumhuriyeti olması sebebiyle her türlü sosyal güvenlik ve ücretsiz eğitim imkanına sahiptir. Ülkemiz ile politik bir problemi hiçbir zaman olmamış bir ülke olmasının yanı sıra, Slovenya’da Türklere yönelik olarak da hiçbir ön yargı bulunmamaktadır. 

Tüm bu sebeplerle Slovenya gerçek anlamda yeni bir hayat başlatabileceğiniz ya da Avrupa Birliği hukuku ile kendinizin, ailenizin ve şirketinizin haklarını garanti altına alabileceğiniz bir ülkedir. Slovenya’da atacağınız adımlarla Avrupa’da oluşturacağınız hukuki varlığınız ve yasal haklarınız ile ticaretinizi geliştirebilir, ortaklıklar kurabilir, yatırımlarınızı Euro ile güvence altına alabilir ve risksiz getiriler elde edebilirsiniz.

Ljubiana’da anlaşmalı olduğumuz gayrimenkul şirketinin danışmanları sizlere en uygun seçenekleri sunacak ve belirli lokasyonlarda farklı alternatifler gösterecektir. Mülk alım kararı verildikten sonra firmanıza ait banka hesabından satıcının hesabına Slovenya’da anlaşmalı olduğunuz Muhasebecinizin onayı ile satıcının hesabına anlaşılmış bedel aktarılarak mülk alım aşaması tamamlanır. Firma kurulumu tamamlandıktan sonra artık ordaki açılmış banka hesaplarınızda hareket söz konusu olması gerekmektedir.

140.000€'LUK BİR MÜLKÜN ORTALAMA KAZANÇLARI

  • 550€ - 650€ KİRA GETİRİSİ​
  • 180 - 200 AY AMORTİSMAN SÜRESİ​
  • %10 - %14 YILLLIK DEĞER ARTIŞI​

Firmanıza ait alınan mülkü kiraya verme süreci anlaşmalı olduğumuz gayrimenkul şirketi tarafından en kısa sürede tamamlanır. Slovenya hükümeti ülkeye yeni yatırımcılar sokmak için yaptığı vergi düzenlemesi gereğince 3 yılı aşmış tüm mülklerde şirket veya şahıs gözetmeksizin gelir vergi oranını %2’ye sabitlemiştir. Ülkemizde veya diğer dünya ülkelerinde bu oranlar ütopik rakamlardadır. İleride aldığınız mülkü elden çıkartmak istediğinizde bu oran haricinde her hangi bir vergi vermek zorunda kalmayacaksınız. 

orta avrupa'nın cazibe merkezi: SLOVENYA

Yugoslavya’dan ayrılan Slovenya, Balkan ülkeleri arasında en gelişmişi ve refah düzeyi en yüksek olan ülke. Yugoslavya zamanında tüm sanayi yatırımları Slovenya’ya yapılmış. Orta Avrupa'da kişi başına düşen en yüksek GSYİH'dan birine sahip olan Slovenya'dır.


Slovenya Dünya’da Çocuk Yetiştirmek İçin En Uygun Ülke ( 1.liği Singapurla Paylaşıyor).

Uluslararası “Save the Children” organizasyonun; beslenme, eğitime erişim, çocuk işçiliği, çocuk evlilikleri, erken hamilelik ve bölgesel çatışma gibi unsurları göz önünde bulundurarak 172 ülke arasında yaptığı bir araştırmada, Slovenya ve Singapur ‘u çocuk yetiştirmek için en uygun iki ülke olarak 1. Sıraya yerleştirdi. Bu sıralamada Amerika 36. Sırada yer almaktadır.

Aile Bakanı Ms. Anja Kopač Mrak ise her ne kadar birinci sırada olmaktan gurur duyuyor olsak da her zaman geliştirecek konular var diyerek cevaplamıştır.

Dünyanın En Güvenli 7. Ülkesi

Isviçre’deki Ekonomi ve Barış Enstitüsüne göre Slovenya, 163 ülke arasında, en güvenli 7. Ülke.

Enstitü bu sıralamayı yaparken; suç, komşu ilişkileri, politik terör, silah ithalat ve ihracatı, cinayet sayıları, mülteci sayıları gibi oranları göz önüne almıştır.

Kaynak:  http://visionofhumanity.org/app/uploads/2017/10/Positive-Peace-Report-2017.pdf

Dünyanın En Temiz Ülkesi

2017 Birleşmiş Milletlerin, doğal parkları, akar suları, karlı tepeleri ve daha nice doğa harikasıyla Slovenyayı dünyanın en temiz ülkesi, başkent Ljübljana’yı ise avrupanın en yeşil başkenti ilan etmiştir(2016).

Kaynak:https://www.nationalgeographic.com/travel/destinations/europe/slovenia/worlds-most-sustainable-eco-green-country/

Dünyanın En Yeşil Ülkesi

Slovenya topraklarının %53.6 ‘sı yeşil ormanlık alan olup, devlet tarafından koruma altındadır. Bu oran Dünyada Venezuela’dan sonra en yüksek orandır ve ülkenin yarısından çoğu ormanlık alandır.

Her 70 Kişi İçin Bir Üzüm Bağı

Yada öyle olduğu söyleniyor. Bununla birlikte, Slovenya şarabı uzun zamandır harika şeyler için denenmiştir. Steve Fallon, “Slovenya’nın kurak Karst bölgesinin ortasındaki Vipava Vadisi, Merlot ve kendine özgü yakut Teran’ı da içeren dünya standartlarında kırmızı şaraplar üretiyor” diyor.

2018 Yılında Gayrimenkulun En Yüksek Getiri Sağladığı 3. Ülke

Bloomberg HT nin açıkladığı oranlara göre, Slovenya 2018 yılında %13.4 ile en çok gayrimenkul getirisi sağlayan 3. Sıradadır. Son çeyrekte ise %4.2 artışla en çok getiri sağlayan ülkedir. Euro bazındaki getiriden hiç bahsetmiyoruz bile.

AVRUPA BİRLİĞİ'NDE ​

serbest dolaşım nedir?

Avrupa Birliği'nin getirdiği en büyük ayrıcalıkların başında 'Serbest Dolaşım Hakkı' gelmektedir. Avrupa Birliği Hukuku'na göre, bir Avrupa Birliği üyesi ülke vatandaşı veya o ülkede ticaret yapan başka bir ülke vatandaşı diğer Avrupa Birliği üyesi olan ülkelere hiçbir vize kısıtlamasına maruz kalmaksızın gidebilir, çalışabilir ve dilediği kadar orada ikamet edebilir. Bu düzenlemenin amacı Avrupa Birliği içinde toprak bütünlüğünü sağlamaktır. Bu sayede Avrupa Birliği tek bir ülke gibi görünür. Bu uygulamanın tamamen kabul görmesiyle beraber Schengen Bölgesi'nde kabul edilen ülkeler arasındaki sınırlar kaldırılmıştır. 

Bu sayede Fransa-Almanya-Polonya-İtalya-Lüksemburg-Belçika-Hollanda-Danimarka-Çek Cumhuriyeti-Slovenya-Slovakya-Macaristan-İsveç-Finlandiya-Estonya-Letonya gibi ülkeler arasındaki sınırlar tamamen kaldırılmıştır. Doğal olarak bu ülkelerde serbest dolaşım hakkına sahip olacaksınız.

140 ÜLKEDE SERBEST DOLAŞIM HAKKI

Peki Nasıl Serbest Dolaşım İmkanı Hak Ederim?

Slovenya, Avrupa’da yaşamak istiyorum diyenler için bir çok arayışa cevap vermektedir. Slovenya, 2007 yılında başlatılan yasal düzenlemeler neticesinde en az €50.000 ’luk yatırım karşılığında, başvuru sahibi ve çocukları için oturum izni sağlamaktadır.

Bu yatırım için bir işletme açılması gerekse de işletme adına alınacak, gayrimenkulle de oturum sağlanması mümkün olabilmektedir.

Scroll to top
Whatsapp Mesaj
Yardım mı gerekli?
Merhaba!
Bilgi mi almak istiyorsunuz?