fbpx

Hizmetlerimiz

Avrupa'nın Cazibe Merkezi

ÇALIŞMA VE OTURUM İZNİ SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

Slovenya’da Yaşam (Çalışma ve Oturum İzni)

Slovenya’da oturum, Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında en uygun maliyet ve en asgari yatırım ile elde edebileceğiniz bir imkan.

1.      1-7 gün içerisinde şirketinizi kuruyor ve banka hesabını açıyoruz,

2.   Kurduğunuz şirkete asgari €50,000 luk gayrimenkulü uzmanlarımız aracılığıyla alıyorsunuz.

3.      Oturum ve çalışma izninizi 2-3 ay içerisinde temin ediyoruz.

Slovenya’da kuracağınız şirket ve yapacağınız 50.000 Euro’ luk gayrimenkul yatırımı aracılığı ile oturum ve çalışma iznini alacak ve Avrupa’da yaşama ve serbestçe dolaşma imkanına sahip olacaksınız. Bu yatırımın Şirketinizin kurulmasından itibaren 6 ay içerisinde yapılması gerekmektedir. Oturum ve çalışma izni başvurularınız, gayrimenkul yatırımından itibaren ortalama 2-3 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu sayede yatırım sonrasında elde edeceğiniz kira gelirleriyle şirketinizi aktif tutabilir ve serbest dolaşım hakkınızı kullanarak bütün Avrupa’da serbest dolaşım, ticaret ve yaşama imkanına kavuşabilirsiniz.

2004’ten beri AB üyesi olan ve Schengen sistemine dahil bu ülkenin imkanları ile bütün Avrupa Birliği ülkeleri arasında da serbest dolaşım imkanına sahip olacaksınız. Yatırımınızı en güvenilir ve basit şekilden gerçekleştirmenin yolu ise gayrimenkul alanında yapacağınız asgari 50.000 Euro’luk bir yatırımdan geçer.

Başvuru için gereken dokümanlar

Pasaport Örneğiniz

Adli Sicil Belgeniz

Vergi kimlik numaranız

Seyahat Sigortası


Pro Gayrimenkul ve Sloven ortağımız SIBIZ ile aşağıdaki tüm süreçleri sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

1. Firma Vergi Kaydı

Slovenya Vergi Sistemine kaydınızın yapılarak vergi numaranızın alınması (Başvuru dosyalarının hazırlanması, tüm bürokratik süreçlerin tamamlanması ve gerekli tüm çeviriler tarafımızca gerçekleştirilmektedir.) 

2. Firma Kuruluşu ve Tescil

Şirketin tüm kuruluş aşamaları, ticaret sicili başvuruları ve ticaret odasına kaydı (Başvuru dosyalarının hazırlanması, tüm bürokratik süreçlerin tamamlanması ve gerekli tüm çeviriler tarafımızca gerçekleştirilmektedir.) Mahkeme kararı ile firma kaydı herhangi bir zorlayıcı koşul olmaması durumunda 7 gün içerisinde hazırlanabilmektedir.

3. Banka hesaplarının açılması

Şirket ve kişisel banka hesaplarınızın açma ve takibi, İlk etapta firmanın açılabilmesi için €7,500 sermaye, yeni açılacak olan firma adına kayıtlı olacak banka hesabına yatırılacaktır. 

4. Gayrimenkul yatırımının gerçekleştirilmesi.

Avrupa Birliği üyesi olmayan ülke vatandaşları kurdukları Şirketlerinin tescilinden sonra Slovenya’da gayrimenkul satın alma hakkına sahip olurlar.

Bu aşamada pekçok seçenek arasından sizin için uygun olan gayrimenulü seçmenizde, tüm iş ve işlemleri gerçekleştirmenizde size yardımcı olmaktan memnun oluruz.

Pro Gayrimenkul ’ün gayrimenkul alanında uzun yıllara dayalı uzmanlığının Slovenya ’daki ortaklarımızın yerel bilgisi ile birleşmesi neticesinde sizin için en uygun ve en yüksek getirili gayrimenkulü tercih etmenizde sizlere yardımcı olmaktayız.

Yurtdışında yapılacak konut, ofis ya da ticari gayrimenkul yatırımınızın gerçekleştirilmesinde karşılaşabileceğiniz olası risklerin önlenmesinde uzun yıllara dayalı gayrimenkul uzmanlığımız ve Sloven hukukçu ve lisanslı gayrimenkul uzmanlarımız ile en büyük desteği sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

» Slovenya Genelindeki Uzman Kadro

Yabancı bir ülkede gayrimenkul yatırım kararının kolay olmadığını biliyoruz. Bu noktada, Slovenya genelindeki güvenilir uzman kadromuz sayesinde Adriyatik Kıyılarından, büyük şehirlere, Alp Dağlarındaki villalardan ofis yatırımlarınıza kadar size yardımcı olabilecek güvenilir bir profesyoneller ağı ile çalışıyoruz.

» Destek ve Bilgi Paylaşımı

Karar verebilmeniz için gereken destek ihtiyacınız ne olursa olsun her türlü iletişim yöntemi ile gerektiği kadar sayıda görüşmelerde bulunmayı ve bilgi desteği sağlamayı, bu amaçla sizlere Slovenya seyahatinizi ve mülk ziyaretlerinizi organize etmenizde yardımcı olmayı işimizin bir parçası olarak görmekteyiz.

Slovenya’da Gayrimenkul Edinmek Genel Olarak Aşağıdaki Aşamaları İçerir:

»  Öneri Portföyü Hazırlamak ve Uygun Alternatifleri Birlikte Ziyaret Etmek

Yurtdışında yatırım aşamasında pekçok kişi uygun kararı verinceye kadar oldukça uzun bir zaman harcamakta ve yüksek maliyetlere katlanmaktadır. Bizim amacımız, en uygun zamanda ve en az maliyet ile kararınızı vermenizde yardımcı olmaktır. Bu amaçla sizden aldığımız ön bilgiler ile ziyaretiniz öncesinde olası alternatiflerden oluşan portföy önerilerimizi sunuyor, uygun gördüğünüz gayrimenkullere ziyaretlerinizi organize ediyoruz.

» Gayrimenkul Seçimini Yapmak

Özellikle ilgilendiğiniz ve karar verme amacıyla yoğunlaştığınız mülk/mülkler ile ilgili size her türlü belge ve bilgiyi sağlıyor, mülk sahipleri ile pazarlık aşamasında yardımcı oluyor ve her türlü hukuki ve mali konuyu değerlendirmenizde danışmanlık yapıyor, gerekli kontrolleri sağlıyoruz. (Örneğin, Tapu kayıtlarının kontrol edilmesi ve vergilerin eksiksiz ödendiğinin tespiti gibi).

» Gayrimenkul Alım Satım Sözleşmesinin İmzalanması

Slovenya Kanunları uyarınca gayrimenkul alım satımında zorunlu olan lisanslı bir avukat ile işlemlerin gerçekleştirilmesini temin etmekte, sözleşmenizi hazırlayarak imzanıza sunmakta ve bu amaçla gerekli tüm bilgi/belgeleri sağlayarak, iş ve işlemlerinizi sonuçlandırmaktayız.

» Noter, Tapu, Vergi Dairesi vb. Aşamalar

Alım satım sözleşmesi sonrasında geriye kalan tüm yasal/bürokratik aşamaları tamamlamaktayız. Alım satım sözleşmesinin noter tarafından onaylanması, tapu idaresinde tapu kaydının yapılması, Vergi Dairesi vb süreçler tarafımızdan sonuçlandırılmaktadır.  

140.000€'LUK BİR MÜLKÜN ORTALAMA KAZANÇLARI

 • 550€ - 650€ KİRA GETİRİSİ​
 • 180 - 200 AY AMORTİSMAN SÜRESİ​
 • %10 - %14 YILLLIK DEĞER ARTIŞI​

5. Oturum ve çalışma izinlerinizin alınması

Başvuru süreçleri boyunca kapsamlı destek, kargo ile gerekli belgelerin transferi, çeviriler, dosyaların hazırlanması vb hizmetler – Sizin için sağlayacağımız firma belgeleri ve temel oturum izni başvuru belgeleri ile 1 ay gibi kısa bir sürede oturum izniniz hem sizin hem de aileniz için sağlanacak ve Slovenya’da yaşamaya başlayacaksınız.

6. Sosyal güvenlik sistemine kaydınız ve sağlık sigortanızın yaptırılması

Slovenya Sosyal Güvenlik kurumu nezdinde sizin adınıza gerekli başvuruları yapıyor, uygun olan formları sizin adınıza dolduruyor, Sloven uzmanımız eşliğinde Sloven Sosyal Güvenlik Dairesinde gerekli görüşmeleri gerçekleştirerek Avrupa Birliği Hukuku kapsamında sosyal güvenliğe kavuşmanıza yardımcı oluyoruz.

7. İkametgah kaydınızın yapılması.

Yasal ikametgah kaydınızın yapılması ve gerekli formalitelerin tamamlanması aşamalarında sizlere Sloven uzmanlarımız eşliğinde yapacağınız başvurular dahil her türlü desteği sağlıyoruz.

Yukarıdaki tüm süreçler için gereken, noter başvuruları, mahkeme onayları, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile yazışmalar, formların doldurulması, belgelerin hazırlanması, tercümeler, onayların ve yasal izinlerin alınması, ticaret sicili ve ticaret odası ve Slovenya Büyükelçiliği ile ilişkilerin kurulması vb. tüm yasal ve bürokratik süreçler Slovenya Devleti nezdinde akredite ve lisanslı ortağımız tarafından sizin adınıza ve hızla yetkili avukatları aracılığı ile gerçekleştirilecek olup, fiziken bulunmanız gereken durumlarda da yanınızda her zaman bir Sloven danışmanınız olacaktır.

SLOVENYA 'YI KENDİ GÖZLERİNİZLE GÖRÜN!

TUR PROGRAMI (slovenya 'da 5 gün)

1. Gün: Havalimanı yada istenilen yerde buluşma. Sonrasında varış saatine bağlı olarak otele transfer yada Sibiz ofisine ziyaret.  Eğer akşam vakti varılırsa, tur 5 yerine 6 gün sürecektir.

 

2. Gün: Ljubljana Sokakları, caddeleri ve gayrimenkul alternatiflerini görmenizi sağlamak amacıyla 3 saatlik  kısa bir yürüyüş turu. Daha sonrasında Kamnik, Domzale ve Menges mahallelerindeki villa alternatiflerine ziyaret.

 

3. Gün: Alp’lere doğru yolculuk. Yol üstünde Kranj ziyareti. Bled yada Bohinj gölünde konaklama.

 

4. Gün: Adriatic sahillerine yani Koper’e doğru yolculuk. Yolumuzun üstünde Postojna şehrinde kısa bir tur; postojna mağaraları ve Predjama kalesine ziyaret.

 

5. Gün: Sahil şehirlerine ziyaret; Koper, Portoroz, İzola ve Piran

 

6. Gün: Ljubljana ya dönüş ve sonrasında partnerimizin ofisine ziyaret ve havalimanına transfer.

 

Tur Fiyatı ve yeni müvekkiller için özel teklif:

 5 günlük tur (1-4 kişi) ücreti 550€. Fiyata dahil olan hizmetler :

 • Slovenya’ya resmi olarak davet
 • Havalimanında buluşma, yol masrafları, park ücretleri vs.
 • Gecelik konaklama alternatifleri hakkında bilgilendirme
 • Gayrimenkul piyasası hakkında istatistiksel veriler ve bunlarla alakalı  resmi raporlar ve tercümeleri
 • Çeşitli bölgelerde konut inşaatı için ortalama fiyatları içeren bir kitapçık
 • Oturum yada çalışma izni gibi başvurular için gerekli olan evraklarının listesi

  Ekstra Ücretler: uçuşlar, yemek ve gecelik konaklamalar
Scroll to top
Whatsapp Mesaj
Yardım mı gerekli?
Merhaba!
Bilgi mi almak istiyorsunuz?